HUAWEI Pura 90 Plus vs REDMAGIC 11 Pro
İki ürünün özellikleri, fiyatları, artıları ve eksileri yan yana.
HUAWEI Pura 90 Plus yerine hangi ürün?
Sayılarla karşılaştırma
HUAWEI Pura 90 PlusREDMAGIC 11 Pro
Yenileme hızıyüksek olan iyi
Maksimum yenileme hızıyüksek olan iyi
Ultra geniş kamerayüksek olan iyi
İkinci arka kamera çözünürlüğü (sayısal)yüksek olan iyi
Üçüncü arka kamera çözünürlüğü (sayısal)yüksek olan iyi
Batarya kapasitesiyüksek olan iyi
Kablolu şarjyüksek olan iyi
Ağırlıkdüşük olan iyi
Değerler ürünlerin teknik özelliklerinden gelir; çubuklar iki üründen büyük olana göre ölçeklenir.
Öne çıkan farklar
HUAWEI Pura 90 Plus
- Daha yüksek üçüncü arka kamera çözünürlüğü (sayısal) (40 / 2)
- Daha yüksek kablolu şarj (100 W / 80 W)
- Daha düşük ağırlık (220 g / 230 g)
- Daha düşük kalınlık (8,3 mm / 8,9 mm)
- Barometre var
REDMAGIC 11 Pro
- Daha yüksek yenileme hızı (144 Hz / 120 Hz)
- Daha yüksek maksimum yenileme hızı (144 Hz / 120 Hz)
- Daha yüksek ultra geniş kamera (50 MP / 40 MP)
- Daha yüksek i̇kinci arka kamera çözünürlüğü (sayısal) (50 / 48)
- Daha yüksek batarya kapasitesi (7.500 mAh / 5.700 mAh)
- Dokunmatik ekran var
- Düşük mavi ışık teknolojisi var
- Yüksek Dinamik Aralık (HDR) destekli var
Teknik özellikler
Ekran
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Ekran boyutu | 6,8 inç | 6,85 inç |
| Çözünürlük | 2848 x 1276 | 2688x1216 (FHD+) |
| Panel tipi | LTPO OLED | AMOLED |
| Yenileme hızı | 120 Hz | 144 Hz |
| Ekran koruması | Kunlun Glass 2 | Corning Gorilla Glass |
| Piksel yoğunluğu | 463 ppi | 431 ppi |
| Markaya spesifik teknolojiler | Değişken diyafram (f/1.6-4.0); 1440 Hz PWM; BeiDou uydu mesajlaşma (yalnız Çin); Süper Depolama; kızılötesi kumanda; 18W kablolu ters şarj | BOE X10 tam ekran AMOLED, 3000 Hz dokunmatik örnekleme hızı (çoklu parmak 360 Hz), %100 DCI-P3 |
| Ekran şekli | Kavisli kenarlar | Tam ekran (çentiksiz, ekran altı ön kamera) |
| Ekran cam türü | Kunlun Glass 2 | Corning Gorilla Glass |
| Görüntülenen renk sayısı | 1 milyar | 1 milyar renk |
| Maksimum yenileme hızı | 120 Hz | 144 Hz |
| Tepe parlaklık | — | 1.800 nit |
| Ekran parlaklığı | — | 1.800 cd/m² |
| Maksimum ekran parlaklığı (HDR) | — | 1.800 cd/m² |
| Ekran teknolojisi pazarlama adı | — | BOE X10 Full-Screen AMOLED |
| Gorilla Glass sürümü | — | Gorilla Glass 7i |
| Ekran-gövde oranı | — | %95,3 |
| Dokunma tepki hızı | — | 3000 Hz anlık dokunma örnekleme, çoklu parmak 360 Hz |
| Bit derinliği | — | 10 bit |
| Maksimum görüntü parlaklığı (dış alan) | — | 1800 nit |
| Renk aralığı DCI-P3 | — | %100 |
| Dokunmatik ekran | — | ✓ Evet |
| HD türü | — | FHD+ (2688 x 1216) |
| Yerel açı oranı | — | 20:9 |
| Renk skalası | — | %100 DCI-P3 |
| Düşük mavi ışık teknolojisi | — | ✓ Evet |
| Yüksek Dinamik Aralık (HDR) destekli | — | ✓ Evet |
| Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisi | — | HDR10, HLG |
İşlemci ve performans
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 9025 | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (SM8850-AC) + REDMAGIC RedCore R4 |
| Çekirdek sayısı | — | 8 çekirdek |
| En yüksek hız | — | 4,6 GHz |
| Grafik işlemci | — | Adreno 840 |
Kamera
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Ana kamera | 50 MP | 50 MP |
| Ultra geniş kamera | 40 MP | 50 MP |
| Telefoto kamera | 48 MP | — |
| Ön kamera | 13 MP | ✓ Evet |
| En yüksek video çözünürlüğü | 4K | 8K@30fps |
| Optik görüntü sabitleme | ✓ Evet | ✓ Evet |
| İkinci arka kamera çözünürlüğü (sayısal) | 48 | 50 |
| Üçüncü arka kamera çözünürlüğü (sayısal) | 40 | 2 |
| Arka kamera açıklığı numarası | 1,6 | f/1.88 |
| İkinci arka kamera açıklığı sayısı | 2,1 | f/2.0 |
| Üçüncü arka kamera açıklığı | 2,2 | f/2.4 |
| Optik yakınlaştırıcı | 4 | Yok |
| Ön kamera tipi | Tek kamera | Ekran altı kamera (UDC) |
| Arka kamera flaşı | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Flaş türü | LED | LED |
| Video çekim çözünürlüğü | 3840 x 2160 | 8K (7680x4320) |
| Arka kamera tipi | Üçlü kamera | Üçlü kamera (Geniş, Ultra geniş, Makro/Yardımcı) |
| Oto fokus | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Resim sabitleyici | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Kamera Yüksek Dinamik Aralık (HDR) modu | — | ✓ Evet |
| Yakınlaştırma yeteneği | — | ✓ Evet |
| Makro fotoğraf | — | ✓ Evet |
| Arka kamera piksel boyutu (Quad Pixel teknolojisi) | — | Ana kamera: 1.0 µm (4'ü 1 arada birleştirme ile 2.0 µm), Ultra geniş: 0.61 µm |
| Arka kamera lens ögeleri | — | 7P lens, F1.88 |
| Gece modu | — | ✓ Evet |
| İkinci arka kamera lens ögeleri | — | 6P lens, F2.0 |
| Desteklenen kamera görsel formatları | — | RAW |
| Ön kamera lens parçaları | — | 5P lens, F2.0 |
| Arka kamera sensör boyutu | — | 1/1.55" |
| Zaman atlamalı mod | — | ✓ Evet |
| İkinci arka kamera sensör boyutu | — | 1/2.88" |
| Arka kamera piksel boyutu | — | 1.0 µm |
| İkinci arka kamera piksel boyutu | — | 0.61 µm |
| Ön kamera sensör boyutu | — | 1/2.77" |
| Ön kamera adaptörü sayısı | — | 1 |
| Ön kamera piksel boyutu | — | 1.12 µm |
| Maksimum çerçeve hızı | — | 240 |
| Yakalama hızınde çözünürlük | — | 1080p |
| Video kaydetme modu | — | Ağır çekim, Hızlandırılmış çekim (Time-lapse) |
| Resim sabitleme türü | — | OIS (optik görüntü sabitleme) |
| Panoramik | — | ✓ Evet |
| Portre modu | — | ✓ Evet |
| Ağır çekim modu | — | ✓ Evet |
| Ağır çekim hızı | — | 1080p'de 120/240 fps |
| Ön kamera çözünürlüğü | — | 16 MP |
| Ön kamera HD türü | — | Full HD (1080p@30/60fps) |
Batarya ve şarj
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Batarya kapasitesi | 5.700 mAh | 7.500 mAh |
| Kablolu şarj | 100 W | 80 W |
| Kablosuz şarj gücü | 80 W | 80 W |
Tasarım ve dayanıklılık
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Ağırlık | 220 g | 230 g |
| Kalınlık | 8,3 mm | 8,9 mm |
| Malzeme | Kunlun Glass 2 ön yüz, alüminyum çerçeve, cam arka kapak | Metal orta çerçeve + Corning cam arka kapak |
| Su ve toz direnci | IP68, IP69 | IPX8 |
| Boyutlar | 163,1 x 76,1 x 8,3 mm | 163.82 x 76.54 x 8.9 mm |
Sağlık ve sensörler
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| GPS | ✓ Evet | ✓ Evet |
Bağlantı
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| 5G desteği | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Bluetooth | 6.0 | Bluetooth 5.4 |
| NFC | ✓ Evet | ✓ Evet |
| USB bağlantısı | USB Type-C 3.2, DisplayPort 1.2 | USB 3.2 Gen 2, Type-C |
| USB bağlayıcı | USB Type-C | USB Type-C |
| USB versiyonu | 3.2 | USB 3.2 Gen 2 |
| Kulaklık bağlantısı | ✗ Hayır | 3.5 mm ses jakı |
| eSIM | — | ✗ Hayır |
| USB bağlantı noktası | — | ✓ Evet |
| Bluetooth profilleri | — | A2DP, LE |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-C port sayısı | — | 1 |
| USB C-Tipi DisplayPort Değişken Modu | — | ✓ Evet |
Yazılım
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| İşletim sistemi | HarmonyOS | Android (REDMAGIC OS 11) |
| İşletim sistemi sürümü | HarmonyOS 7 | Android 16 |
| Platform | HarmonyOS | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 + REDMAGIC RedCore R4, Android 16 |
| İşletim sistemi çatalı | HarmonyOS 7 | REDMAGIC OS 11.0 (Android 16 tabanlı) |
| Güncelleme desteği | — | 5 yıl |
| İşletme sistemi mimarisi | — | 64-bit |
| Ürünle gelen yazılım | — | REDMAGIC OS 11.0, Game Space |
| Uygulama dağıtım platformu | — | Google Play Store |
| Google uygulamaları desteği | — | Google Gemini |
| Sanal asistan | — | Google Gemini |
İşlemci
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| İşlemci ailesi | HiSilicon Kirin | Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Yapay Zeka işlemci ailesi | — | Qualcomm Hexagon NPU |
| İşlemci mimarisi | — | Oryon, 3 nm |
| İşlemci frekansı | — | 2x 4.6 GHz + 6x 3.62 GHz |
| İşlemci üreticisi | — | Qualcomm |
| İşlemci | — | Snapdragon 8 Elite Gen 5 (SM8850-AC) |
| İşlemci nesli | — | 3. nesil Oryon CPU |
| Sıralı işlemci sayısı | — | 8 (2+6) |
Depolama birimi
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Uyumlu hafıza kartları | Hafıza kartı desteği yok | Desteklenmiyor (kart yuvası yok) |
| Maksimum Hafıza kartı büyüklüğü | — | Yok |
| Kullanıcı belleği | — | 256GB, 512GB, 1TB |
| RAM kapasitesi | — | 12GB, 16GB, 24GB LPDDR5T |
| RAM tipi | — | LPDDR5T |
| Dahili hafıza | — | 256GB, 512GB, 1TB UFS 4.1 Pro |
| Toplam depolama kapasitesi | — | 256GB, 512GB, 1TB |
| Depolama ortamı | — | UFS 4.1 Pro |
Ağ Bağlantıları
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Sim Kart Yeterliliği | Çift SIM | 2 |
| Mobil ağ oluşturma | 5G | 5G SA/NSA, 4G LTE, 3G HSPA+, 2G GSM |
| SIM kart türü | Nano SIM | Çift Nano-SIM (eSIM desteklenmiyor) |
| Wi-Fi standardı | Wi-Fi 7 | 802.11 a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6) |
| Bluetooth versiyonu | 6.0 | 5.4 |
| Yakın Alan İletişimi | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Bluetooth Düşük Enerji (BLE) | — | ✓ Evet |
| 2G standartları | — | GSM |
| Mobil ağ bağlantısı | — | 5G SA/NSA, 4G LTE, 3G HSDPA, 2G GSM |
| 3G Standartları | — | HSDPA |
| 4G standartları | — | LTE |
| Standart 5G | — | SA/NSA |
| 2G bandı (Ana SIM) | — | GSM 850/900/1800/1900 |
| Frekans bandı | — | GSM, HSDPA, LTE, 5G NR |
| Anten tipi | — | 360° anten |
| 3G şeridi destekli | — | 800/850/900/1700(AWS)/1900/2100 |
| 4G band destekli | — | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 66 |
| 5G bant desteklenir | — | n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78 |
| Wi-Fi yönlendirme | — | ✓ Evet |
| MIMO | — | ✓ Evet |
Navigasyon
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| GLONASS | ✓ Evet | ✓ Evet |
| BeiDou | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Galileo | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Yarı-Zenit Uydu Sistemi (QZSS) | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Konum belirleme | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Elektronik pusula | — | ✓ Evet |
Tasarım
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Form faktörü | Bar (dokunmatik) | Bar tipi akıllı telefon (dokunmatik ekran) |
| Ürün rengi | Siyah, Beyaz, Mor, Altın | Matte Black Cryo, Transparent Silver Subzero, Transparent Black Nightfreeze |
| Ürün tipi | — | Akıllı telefon (oyun telefonu) |
| Muhafaza malzemesi | — | Metal orta çerçeve |
| Ekran arka kapak malzemesi | — | Corning cam arka kapak |
| Yıl girişi | — | 2025 |
| Pazar konumlandırması | — | Oyun odaklı akıllı telefon (üst segment gaming phone) |
| Koruma özellikleri | — | IPX8 su direnci, toz geçirmez tasarım, Corning Gorilla Glass ekran |
Performans
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Hızlı şarj | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Kablosuz şarj olma | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Parmak izi okuyucu | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Görüntülü konuşma | — | ✓ Evet |
| Hızlı şarj teknolojisi | — | 80W kablolu ve 80W kablosuz hızlı şarj |
| Grafik işlemci frekansı | — | 1200 MHz (Adreno 840) |
| Tamirle yenilenmiş | — | ✗ Hayır |
| Dahili mikrofon | — | ✓ Evet |
Multimedya
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Hoparlörler | Stereo | 1015 + 1115E stereo hoparlörler |
| Dahili ses | — | Stereo hoparlörler, 3,5 mm ses jakı, 32-bit/384kHz Hi-Res ses (Snapdragon Sound) |
| Desteklenen ses formatları | — | Oynatma: WAV, AAC, MP3, AMR, FLAC, OGG, APE; Kayıt: MP3 |
| Desteklenen video formatları | — | Oynatma: 3GP, ASF, AVI, FLV, M2TS, MKV, MOV, MP4, MPG, MTSTS, WEBM, WMV, MPEG, M4V |
Batarya
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Çıkarılabilir pil | ✗ Hayır | ✗ Hayır |
| Pil teknolojisi | — | Si/C Li-Ion (silikon-karbon lityum iyon) |
| Pilin yeniden şarj edilme süresi | — | Kablosuz 80W ile 0-100% yaklaşık 68 dk |
| Şarj edilebilir pil | — | ✓ Evet |
| Pil sayısı | — | 1 |
| Pil kapasitesi | — | 7500 mAh |
| Döngü cinsinden batarya dayanıklılığı | — | 1000 |
| Pil performansı | — | Günlük kullanımda 34,1 saate kadar, bekleme modunda 267 saat, Genshin Impact'te tam kare hızında 7,4 saat |
| Sürekli video pleybek süresi (max) | — | 12.5 saat |
Sensörler
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Yakınlık sensörü | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Hız ölçer | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Jiroskop | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Barometre | ✓ Evet | ✗ Hayır |
| Jeomanyetik sensör | ✓ Evet | ✓ Evet |
| Renk sıcaklık sensörü | — | ✓ Evet |
| Çevre ışığı sensörü | — | ✓ Evet |
| Hall sensörü | — | ✓ Evet |
Enerji yönetimi
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| USB Type-C şarj portu | ✓ Evet | ✓ Evet |
| AC adaptör gücü | — | 80 |
| USB Güç Dağıtımı | — | ✓ Evet |
| Gerekli şarj gücü (maks.) | — | 80W |
Dayanıklılık
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Uluslar arası koruma kodu | IP68, IP69 | IPX8 |
| Onarılabilirlik indeksi | — | 3/10 (iFixit) |
| Enerji verimlilik sınıfı | — | A |
| Enerji verimliliği ölçeği | — | A-E |
| Döngü başına batarya dayanıklılığı | — | 86 saat 6 dakika |
| Tekrarlanan serbest düşme güvenilirlik sınıfı | — | C (90 düşüş) |
| Tamir edilebilirlik sınıfı | — | B |
Ağırlık & boyutlar
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Genişlik | 76,1 | 76,54 mm |
| Yükseklik | 163,1 | 163,82 mm |
| Yükseklik (önden) | — | 163.82 mm |
| Yükseklik (arkadan) | — | 163.82 mm |
Mesajlaşma
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Kısa mesaj servisi (SMS) | — | ✓ Evet |
| — | ✓ Evet |
Paket içeriği
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Koruyucu kılıf | — | ✓ Evet |
| Paket içeriği | — | REDMAGIC 11 Pro telefon x1, şeffaf kılıf x1, güç adaptörü x1, USB Type-C veri kablosu x1, SIM çıkarma aleti x1, hızlı başlangıç rehberi x1 |
| Hızlı başlangıç rehberi | — | ✓ Evet |
| AC sarma adaptör | — | ✓ Evet |
| Pakete dahil kablolar | — | USB Type-C veri kablosu |
| İtici pim | — | ✓ Evet |
Teknik detaylar
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Güvenlik güncellemesi süresi | — | AB ve Birleşik Krallık'ta 5 yıl, diğer bölgelerde 3 yıl |
Özellikler
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Titreşimli Alarm | — | ✓ Evet |
Kutu ve kimlik
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Garanti süresi | — | 12 ay |
Sertifikalar
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Uyumluluk sertifikaları | — | IPX8, SGS ve TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikası |
Nöral işlem birimi (NPU)
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Nöral işlem birimi (NPU) | — | Qualcomm Hexagon NPU |
Hafıza
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| RAM | — | 12GB, 16GB, 24GB LPDDR5T |
| Dahili hafıza tipi | — | UFS 4.1 Pro |
| Maksimum bellek | — | 24GB RAM, 1TB depolama |
Grafik
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| Entegre grafik kartı | — | ✓ Evet |
| Yerleşik GPU üreticisi | — | Qualcomm |
| Yerleşik grafik bağdaştırıcı ailesi | — | Adreno |
| On-board grafik adaptör modeli | — | Adreno 840 |
Klavye
| Özellik | HUAWEI Pura 90 Plus | REDMAGIC 11 Pro |
|---|---|---|
| İşaret aygıtı | — | Dokunmatik ekran |
Artılar, eksiler, kime uygun?
HUAWEI Pura 90 Plus
Artıları
- 1 inç sensörlü, değişken diyaframlı ana kamera
- 4x periskop telefoto
- 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj
- IP68/IP69 dayanıklılık
- BeiDou uydu mesajlaşma
Eksileri
- Google servisleri yok (HarmonyOS 7)
- Yalnızca Çin'de satışta
- Kirin 9025 rakip amiral gemilerinin gerisinde
- Kavisli ekran herkesin tercihi değil
Şunlar için uygun
- Fotoğraf ve zoom meraklıları
- Hızlı kablosuz şarj isteyenler
- Huawei ekosistemi kullanıcıları
Şunlar için uygun değil
- Google uygulamalarına bağlı olanlar
- Oyun performansı arayanlar
REDMAGIC 11 Pro
Artıları
- Snapdragon 8 Elite Gen 5 ve RedCore R4 ile çok yüksek performans
- Sıvı soğutma ve fan sayesinde uzun oyunlarda sabit performans
- 7.500 mAh pil ile çok iyi pil ömrü
- 80 W kablolu ve 80 W kablosuz hızlı şarj
- Çentiksiz 144 Hz AMOLED ekran, 1.800 nit tepe parlaklık
- 520 Hz basınca duyarlı omuz tetikleri
- 3,5 mm kulaklık girişi ve ultrasonik parmak izi okuyucu
- Seçenekler 24 GB RAM ve 1 TB depolamaya kadar çıkıyor
Eksileri
- Kamera performansı vasat, teleobjektif yok
- Ekran altı selfie kamerası düşük kalitede
- Fan çalışırken ses çıkarabiliyor
- Sert oyun estetiği herkesin zevkine uymayabilir
- Büyük ve ağır (230 g)
- Yazılımda çeviri hataları ve önceden yüklü uygulamalar eleştiriliyor
- Hoparlörler önceki nesilden daha kısık ölçülmüş
Şunlar için uygun
- Yoğun mobil oyun oynayanlar
- Uzun pil ömrü isteyenler
- Kablosuz hızlı şarj arayanlar
- En yeni Snapdragon performansını görece uygun fiyata isteyenler
Şunlar için uygun değil
- Kamera kalitesini öncelik yapanlar
- Sade, hafif ve küçük telefon arayanlar
- Telefonu sessiz ortamlarda fan sesi olmadan kullanmak isteyenler




















